program edukacyjny

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa nr 18 zakupiła m.in.:

1. Drukarka™ 3D wraz z akcesoriami
  2. Wirtualne laboratorium z goglami 3D Class VR
  3. Zestaw z mikrokontrolerem
  4. Mobilna… majsterkownia™ ze stołem warsztatowym
  5. Klocki Lego Education
  6. Klocki konstrukcyjne
  7. Interdyscyplinarne laboratorium z wyposaźeniem do klasopracowni przedmiotowych
  8. Mikrorobota "Photon" do nauki sterowania i nawigacji
  9. Wizualizer